NationNewsWorld

Zalety i wady powłoki hydrofobowej – hit czy kit?

0

Powłoki hydrofobowe stają się coraz bardziej popularne ze względu na swoje właściwości. Jedni kochają ten innowacyjny produkt, inni za nim nie przepadają, chcesz wiedzieć dlaczego? Przeczytaj nasz artykuł!

Powłoka hydrofobowa – podstawowe informacje

Cechą charakterystyczną powłoki hydrofobowej jest jej odporność na wodę i innego rodzaju płyny. Dzięki zastosowanej w niej technologii oraz składowi chemicznemu nie pochłania ona wody, a wręcz ją odpycha.

Bardzo ważnym parametrem określającym powłokę hydrofobową jest kąt zwilżania wody na wybranej powierzchni. Im wyższy kąt zwilżenia, tym lepiej dana powierzchnia jest zaizolowana. Powłoka hydrofobowa ma kąt zwilżania wynoszący od 90 do 180 stopni. W momencie, gdy kąt zwilżania wynosi więcej niż 150 stopni, mówimy już o powłoce superhydrofobowej.

Powłoka hydrofobowa – zalety

Zdecydowanie największym plusem powłoki hydrofobowej  są jej właściwości. Dzięki swoim cechom i parametrom może zabezpieczać wiele materiałów przed wilgocią oraz korozją. Jest to na przykład świetna ochrona dla naszych ubrań, samochodów czy innych przedmiotów lub urządzeń, które są narażone na szkodliwy wpływ wody.

Powłoka hydrofobowa – wady

Na rynku obecnie są dostępne 3 rodzaje powłok hydrofobowych. Niektóre z nich są wrażliwe na różnego rodzaju detergenty oraz warunki atmosferyczne. Źle dobrana powłoka dodatkowo narażona na środki czystości i różne temperatury, może zostać uszkodzona lub całkowicie zniwelowana, przez co utraci swoje unikane właściwości. Definitywnie łatwa możliwość zniszczenia to największa wada tego produktu.

Powłoka hydrofobowa powinna być odpowiednio pielęgnowana, tylko wtedy będzie efektywna!

Mity o zabiegu Radiofrekwencji Mikroigłowej

Previous article

Endermologia – czym jest i jak działa?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.