Zachowanie ciepła motocykla

Dla zapalonych motocyklistów nie ma czegoś takiego jak poza sezonem. Niektórzy jeźdźcy czerpią taką samą przyjemność z jazdy w surowym klimacie, jak w piękny dzień. Jednak jazda motocyklem w chłodne dni w zimie może stanowić pewne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa.

Reklama: Sklepy motocyklowe Rybnik

Podczas gdy Twoim głównym celem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa roweru w chłodne lub deszczowe dni, powinieneś również chronić swoje ciało. Noszenie odpowiedniej odzieży i akcesoriów może sprawić, że ręce nie zmarzną i zachowasz kontrolę nad rowerem przez cały czas.

Poniżej przedstawiamy 14 najlepszych wskazówek, jak zachować ciepło podczas jazdy motocyklem w chłodne dni.

Szyba przednia może zdziałać cuda, jeśli chodzi o ochronę twarzy przed zimnem. Poszukaj motocykla, który miał już przednią szybę, lub kup szybę przednią na rynku wtórnym, aby ulepszyć swój obecny motocykl. Zimowej jeździe motocyklem często towarzyszą silne wiatry, a przednia szyba odwróci dużą część uderzenia od Twojej twarzy i dłoni.

Jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących jazdy zimą jest bycie suchym. Jeśli złapie Cię deszcz lub śnieg, Twoje ciało prawdopodobnie pozostanie chłodniejsze przez dłuższy czas. Pamiętaj, aby nosić odzież wodoodporną i odprowadzającą wilgoć, dzięki czemu możesz szybciej wyschnąć i pozostać w cieple.

Po wodzie wiatr jest głównym problemem podczas jazdy motocyklem w ujemnych temperaturach. Intensywny wiatr w zimie jest również mroźny, dlatego ważne jest, aby nie przepuszczać wiatru przez ubranie. Aby mieć pewność, że Twoje ubrania są wiatroszczelne, szukaj przedmiotów, które zaciskają się na nadgarstkach, kostkach i szyi. Zamki błyskawiczne lub wytrzymała gumka pomogą utrzymać ubrania na miejscu i powstrzymają wiatr.