Wyroby skórzane

HomeRóżne

Wyroby skórzane

Od zarania dziejów ludzie wykorzystywali dla swych potrzeb to, co dała im natura. Jednym z takich materiałów była bez wątpienia skóra zwierzęca. Niest

Wentylacja i NFOŚiGW
Balonowy Cud nad Wisłą i spektakl multimedialny „1920. Wdzięczni Bohaterom” będą towarzyszył obchodom 100-lecia Bitwy Warszawskiej.
Jak wybrać salon groomerski?

Od zarania dziejów ludzie wykorzystywali dla swych potrzeb to, co dała im natura. Jednym z takich materiałów była bez wątpienia skóra zwierzęca. Niestety, wyroby z niej wykonane nie zachowują się z reguły do naszych czasów. Dlatego możemy tylko przypuszczać, jak za dawnych wyglądała torba skórzana noszona przez mężczyzn wybierających się do pracy – czyli na polowanie.

Aby skóra nadawała się do obróbki należy ją odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności należy usunąć z niej tłuszcz i tzw. mizdre (tkanka przylegająca od wewnątrz do skóry) oraz -w zależności od potrzeb – sierść. Po oczyszczeniu surowca przychodzi czas na jego garbowanie. To właśnie ten proces nadaje skórom wymaganą miękkość i gładkość.

Z wyprawionych i wygarbowanych skór szyjemy ubrania oraz wykonujemy przedmioty towarzyszące człowiekowi w codziennym życiu. Z solidnej , dobrze wypreparowanej skóry powstaje torba na laptopa damska albo męska torba na ramię.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: