Wypadanie włosów

HomeZdrowie

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów dotyczy każdej kobiety, mężczyzny, a nawet dzieci. Często jest związane z różnymi zmianami, które zachodzą w naszym organizmie lub ot

Mity o zabiegu Radiofrekwencji Mikroigłowej
Jakie są możliwości pełnej odbudowy jamy ustnej?
Metody odmładzania

Wypadanie włosów dotyczy każdej kobiety, mężczyzny, a nawet dzieci. Często jest związane z różnymi zmianami, które zachodzą w naszym organizmie lub otoczeniu np. pogoda lub niedobór witamin. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów? Najlepiej zapytać dermatologa. Z tych, które się dzieją wewnątrz ciała, może to być źle zbilansowana dieta np. odchudzająca lub związana z alergią na laktozę. Nie zaleca się przyjmowanie suplementów bez konsultacji z lekarzem, ponieważ może się okazać, że organizm przyswoi więcej składników, niż będzie potrzebował. Stres ma również ogromny wpływ na włosy, mogą się stać słabsze oraz matowe.

Sprawdź: Dermatolog Bydgoszcz

Okresowe może być również związane z byciem w ciąży lub przechodzeniem menopauzy. Z nowych odkryć jest wypadanie włosów po przejściu wirusa covid. Dotyczy ono ponad 30% osób, które przez niego przeszły. Natomiast z zewnętrznych jest to okres jest jesienno-wiosenny, gdy zmiany temperatury i nie odpowiednia garderoba wpływają na kondycję włosów. Niewłaściwa pielęgnacja również może się przyczynić do wypadania. Przede wszystkim zbyt mocne związywanie włosów, ciągnące gumki, używanie gorących przedmiotów do stylizacji lub spanie w rozpuszczonych włosach. Szampony z chemicznym składem również mogą osłabić włosy. Często nie jesteśmy w stanie stwierdzić, z jakiego powodu nam wypadają włosy. Warto jest to zawsze skonsultować z dermatologiem, ponieważ zna się na tym najlepiej.