Nieruchomości

Wnętrza glamour

0

Minimalizm to tylko jeden z wielu trendów w dekorowaniu wnętrz, który ostatnio jest na topie. Tendencją przeciwną jest oczywiście styl „na bogato” ale dziś spotkamy się pośrodku. Styl mieszany, między minimalistycznym, a pełnym przepychu, trochę lśniący, ale w stonowanych kolorach, lub odwrotnie – jaskrawy, za to bez dodatkowego połysku i w prostych formach, to świetne wyjście dla wszystkich, którym trudno zdecydować się na skrajności. Podpowiadamy, jak uzyskać szykowny, ale jednocześnie nowoczesny efekt we własnym mieszkaniu – zapraszamy do wnętrz glamour. Więcej informacji na Projektanci wnętrz Bydgoszcz

Problem jaki może się pojawić, gdy chcemy we wnętrzach otrzymać styl glamour to przede wszystkim przesada. Planowaliśmy dodać przestrzeni trochę blasku i luksusowy sznyt, ale wyszło nam wnętrze niczym z Dynastii. Żeby uniknąć takich sytuacji, trzeba po prostu zastanowić się co chcemy wyeksponować, a z czego możemy zrezygnować. Co zatem mamy do wyboru?

Tapety

Tapety powszechnie kojarzą się z luksusem. Były one wykładane w królewskich rezydencjach oraz najznamienitszych hotelach. Eleganckie wzory to doskonały wybór, tym bardziej przy wnętrzu glamour z nowoczesnym powiewem. Preferowane są też odcienie pastelowe: błękity, róże, beże, miętowe zielenie i oczywiście złoto i srebro.

Maty dekoracyjne

Z kilkudziesięciu wzorów do wnętrza glamour polecamy oczywiście te połyskujące niczym dyskotekowa kula, lub imitujące luksusowe materiały np. złoconą skórę krokodyla.

Meble

Do wnętrz glamour idealnie wpasują się meble o klasycznej linii, najlepiej w kolorach stonowanych, ale błyszczące powierzchnie też będą się dobrze prezentować. Komody i fotele to świetny wybór. Żeby nieco stonować wytworność wnętrza można też wypełnić je dopasowanymi do ogólnej kolorystyki meblami w stylu retro, odwołującymi się do wzornictwa lat 60. Takie meble to sposób na wprowadzenie do przestrzeni elementów eklektyzmu, który akurat ze współczesnym stylem glamour współgra bardzo dobrze.

Dodatki

Podobnie jak meble, dodatki które mają wnętrzu dodać szyku, dodatki również powinny być klasyczne. Dobrze będą wyglądały barokowe ramki obrazów, poduszki z motywem we francuskim stylu, lub błyszczące, rzeźbione świeczniki. Ciekawym rozwiązaniem może się też okazać użycie popularnych ostatnio wzorów graficznych, które odświeżą wnętrze i uczynią je – podobne jak retro meble – bardziej eklektycznymi.

Jak udekorować kościół na ślub?

Previous article

Nowy trend na rynku nieruchomości

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.