HomeNieruchomości

Skup mieszkań – Jak kupić i sprzedać swoje mieszkanie w tym samym czasie?

W idealnym świecie sprzedałbyś swoje mieszkanie w momencie, gdy wystawisz je na rynek, a potem miałbyś tyle czasu, ile potrzebujesz, aby znaleźć swoje

Bramy dziś a w przeszłości
Mieszkanie pod wynajem – o czym należy pamiętać?
Akademiki a wynajem mieszkania

W idealnym świecie sprzedałbyś swoje mieszkanie w momencie, gdy wystawisz je na rynek, a potem miałbyś tyle czasu, ile potrzebujesz, aby znaleźć swoje kolejne wymarzone mieszkanie, podczas gdy Twoi nabywcy cierpliwie czekaliby, aż będziesz gotowy do przeprowadzki. Niestety, nie żyjemy w idealnym świecie i w większości przypadków znajdziesz się w pośpiechu. Wyjściem z sytuacji mogą być transakcje ze skupem mieszkań, który sprawi, że ta sprawa nie będzie aż takim problemem. Jednak sam skup mieszkań za gotówkę wszystkiego nie rozwiąże (chyba, że mowa o skupie mieszkań z Gdańska).

 

Wyceń swoje mieszkanie przed transakcją ze skupem mieszkań

Zanim zaczniesz planować zakup nowego mieszkania z gdańskiego skupu mieszkań, musisz mieć jasny pogląd na to, ile wart jest Twoje obecne mieszkanie. Poproś co najmniej trzech lokalnych agentów nieruchomości, aby przedstawili Ci swoją wycenę (co jest ważne przed rozmowami z agentami skupu mieszkań). Jest to szansa dla nich, aby zastosować swoją lokalną wiedzę i wziąć pod uwagę wszelkie unikalne cechy lub ulepszenia domu, które zwiększają wartość Twojego mieszkania, dzięki czemu można uzyskać najbardziej dokładną liczbę. Niektórzy agenci są znani z dawania zbyt wysokiej wyceny w celu uzyskania zlecenia sprzedaży Twojego mieszkania, jednak przez uzyskanie ofert trzech agentów możesz mieć lepszy pogląd, co do faktycznej wartości Twojej nieruchomości. O opinię możesz też zapytać agentów skupu mieszkań, którzy również podadzą Ci swoją ofertę.

 

Sprawdź: https://sim-bydgoszcz.pl/

 

Określ swoje faktyczne finanse

Ile masz w tym momencie pieniędzy? Ile wart jest twoje obecne mieszkanie? Czy skup mieszkań będzie chciał je przyjąć za cenę faktycznej wartości mieszkania?

 

Musisz wiedzieć o tym, że jeśli chcesz kupić jedno mieszkanie, to musisz sprzedać swoje wcześniej, a najpóźniej tego samego dnia. Jeśli nie masz jeszcze gotówki, to musisz je sprzedać tego samego dnia. Jeżeli twoje wymarzone mieszkanie jest droższe, to właśnie masz kłopoty.

 

Lepiej wszystko dobrze przemyśl, zastanów się i przegadaj z agentami skupu mieszkań za gotówkę, bo konsekwencje tych decyzji mogą być nieodwracalne.