Technologie

Pierwsza eko-szkoła zasilana panelami słonecznymi!

0

Technologia opanowała prawie każdą dziedzinę ludzkiego życia, również edukację. Najlepszym na to dowodem jest pewna australijska szkoła, która jako pierwsza na świecie jest w całości zasilana energią słoneczną. Placówka, poza nowatorskimi rozwiązaniami, jest również kompletnie ekologiczna.

Firma Tesla, która jest pomysłodawcą i wykonawcą projektu, zainstalowała na dachach budynków panele solarne, które tworzą energię elektryczną w ciągu słonecznego dnia, która z kolei trafia do Powerpacka (zasilacza) od Tesli. Dzięki bankowi energii, szkoła w Rockhampton, może pozwolić sobie na oświetlenie w nocy całej placówki, łącznie z boiskiem, przez 5 godzin. Technologia Odnawialnych Źródeł Energii daje ośrodkowi edukacyjnemu możliwość ograniczenia wydatków aż do 50 procent. Dzięki temu, nakład pieniężny włożony w projekt zwróci się po 6 latach.

Firma Elona Muska nie chce jednak poprzestać jedynie na szkole. Tesla realizuje w Kraju Kangurów, przedsięwzięcie warte 1 miliard dolarów, które polega na stworzeniu największego na świecie banku energii.

Jak udowadnia powyższy przykład technologia może iść w parze z ekologią. Projekt Tesli jak na razie jest jedyny w swoim rodzaju. Nawet jeżeli inne szkoły, w tym polskie, chciałyby zrealizować podobną inwestycję, główną przeszkodą byłyby pieniądze. Nie oznacza, to jednak, że nie można czerpać inspiracji i wprowadzać eko-rozwiązania małymi krokami. Poza oszczędnościami jakie dają nowatorskie projekty, możemy nauczyć dzieci o ważnej roli jaką odgrywa ekologia w codziennym życiu.

Jak poprawić odporność organizmu?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Technologie