HomeTechnologie

Pierwsza eko-szkoła zasilana panelami słonecznymi!

Technologia opanowała prawie każdą dziedzinę ludzkiego życia, również edukację. Najlepszym na to dowodem jest pewna australijska szkoła, która jako pi

Wielkie firmy muszą się tłumaczyć
Jak nie przepłacać za nieruchomość ze skupem nieruchomości za gotówkę
OZE ma sens

Technologia opanowała prawie każdą dziedzinę ludzkiego życia, również edukację. Najlepszym na to dowodem jest pewna australijska szkoła, która jako pierwsza na świecie jest w całości zasilana energią słoneczną. Placówka, poza nowatorskimi rozwiązaniami, jest również kompletnie ekologiczna.

Firma Tesla, która jest pomysłodawcą i wykonawcą projektu, zainstalowała na dachach budynków panele solarne, które tworzą energię elektryczną w ciągu słonecznego dnia, która z kolei trafia do Powerpacka (zasilacza) od Tesli. Dzięki bankowi energii, szkoła w Rockhampton, może pozwolić sobie na oświetlenie w nocy całej placówki, łącznie z boiskiem, przez 5 godzin. Technologia Odnawialnych Źródeł Energii daje ośrodkowi edukacyjnemu możliwość ograniczenia wydatków aż do 50 procent. Dzięki temu, nakład pieniężny włożony w projekt zwróci się po 6 latach.

Firma Elona Muska nie chce jednak poprzestać jedynie na szkole. Tesla realizuje w Kraju Kangurów, przedsięwzięcie warte 1 miliard dolarów, które polega na stworzeniu największego na świecie banku energii.

Jak udowadnia powyższy przykład technologia może iść w parze z ekologią. Projekt Tesli jak na razie jest jedyny w swoim rodzaju. Nawet jeżeli inne szkoły, w tym polskie, chciałyby zrealizować podobną inwestycję, główną przeszkodą byłyby pieniądze. Nie oznacza, to jednak, że nie można czerpać inspiracji i wprowadzać eko-rozwiązania małymi krokami. Poza oszczędnościami jakie dają nowatorskie projekty, możemy nauczyć dzieci o ważnej roli jaką odgrywa ekologia w codziennym życiu.