Nowy trend na rynku nieruchomości

HomeNieruchomości

Nowy trend na rynku nieruchomości

Wynajem mieszkania na doby może stanowić dodatkowy zarobek, a w sezonie wakacyjnym przychód może być kilkukrotnie większy. Od pewnego czasu można zaob

Alergia i odczulanie
Akademiki a wynajem mieszkania
Nauka języka japońskiego

Wynajem mieszkania na doby może stanowić dodatkowy zarobek, a w sezonie wakacyjnym przychód może być kilkukrotnie większy. Od pewnego czasu można zaobserwować na rynku nieruchomości pewien trend – łączenie najmu długoterminowego z najmem na doby.

W sieci mnoży się coraz więcej serwisów, które oferują mieszkania na doby, które zyskują coraz większą popularność. Przyczyn jest kilka. Przede wszystkim ludzie coraz częściej szukają swobody, komfortu i prywatności, czego hotel często nie może im zagwarantować. Poza tym w okresie wakacyjnym często brakuje miejsc w hotelach, a i ceny mieszkań są bardzo konkurencyjne. Sprawdź: Apartamenty na wynajem Bydgoszcz

Jeśli nawet ktoś wynajmuje swoje mieszkanie długoterminowo, np. jak studenci od października do końca czerwca, to na okres wakacyjny właściciel ma mieszkanie na wynajem krótkoterminowy. Jest to najbardziej korzystne i popularne w miastach, które są jednocześnie ośrodkiem akademickim oraz popularnym miejscem turystycznym. Tym właśnie może poszczycić się Trójmiasto, gdzie jest duża liczba studentów, a w okresie letnim właściciel wynajmuje mieszkanie na doby turystom, co przynosi mu znacznie wyższe zyski. Mieszkanie w Gdańsku w dobrej lokalizacji może kosztować nawet 300 zł na dobę. Nawet jeśli obłożenie byłoby na pół miesiąca, to zysk jest i tak dużo większy.

Jednak nie tylko Trójmiasto może się poszczycić takimi warunkami. Coraz więcej miast zaczyna korzystać z tej formy najmu. Najlepiej prosperuje to oczywiście w większych miastach.

 

Newer Post
Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: