Zdrowie

Mit o szczepionce grypy

0

Niewątpliwie wielokrotnie słyszałeś mity, że ludzki ząb rozpuści się przez noc w szklance Coca-coli, Walt Disney jest zamrażany kriogenicznie, a osiemdziesiąt procent kurzu składa się z martwych komórek skóry. I jeden z naszych ulubionych: szczepionka przeciw grypie wywoła grypę.

Mity o grypie są wszędzie. Według wielu ekspertów nieporozumienia i plotki na temat grypy są równie trudne do opanowania i tak samo trudne do zwalczenia jak sam wirus.

Jak wspomnieliśmy powyżej, prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniony mit, jaki to: szczepionka na grypę spowodowała grypę!

Faktem jest, że z naukowego punktu widzenia nie można uzyskać grypy ze szczepionki. Czemu? Po pierwsze, wstrzyknięte szczepionki przeciw grypie zawierają tylko martwego wirusa, a martwy wirus jest… martwy – nie może cię zarazić. Sprawdź: Szczepienia Covid Bydgoszcz

Wiele razy ludzie mówią, że oni lub ich dzieci zarazili się grypą przez szczepionkę, a to po prostu niemożliwe. Oczywiście, niektórzy ludzie czują się źle: bóle mięśni, gorączka, obolałe ramię (miejsce szczepienia). Takie elementy to jednak dobry znak, gdyż oznacza to, że Twój układ odpornościowy reaguje.

Dlaczego więc ten mit zwycięża? Jest kilka powodów. Prawdopodobnie ludzie mylą ogólne objawy „grypy” lub przeziębienie z rzeczywistą grypą.

Na szczęście jest duża szansa, że ​​zdarza się to tylko ludziom, którzy tak naprawdę nigdy nie chorowali na grypę, ponieważ kiedy już ją zachorujesz – cóż, po prostu nie ma wątpliwości! (A grypa NIE jest „grypą żołądkową”). Skutki uboczne szczepionki przeciw grypie są rzadkie, ale mogą być łagodne i krótkotrwałe, zwłaszcza w porównaniu z objawami poważnego przypadku grypy.

Inne powody tego mitu?

Zawsze jest możliwe, że zaraziłeś się grypą przed otrzymaniem szczepionki lub zaraziłeś się zaraz po niej, biorąc pod uwagę, że szczepionka zaczyna działać po dwóch tygodniach. Ludzie, którzy zachorują po szczepieniu przeciw grypie, no cóż, niestety i tak zachorują.

Jak wybrać salon groomerski?

Previous article

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zdrowie