Mieszkania na rynku wtórnym

HomeBusiness

Mieszkania na rynku wtórnym

Niestabilna sytuacja gospodarcza w istotny sposób wpływa negatywnie na rynek nieruchomości. W Polsce jest on zróżnicowany w poszczególnych rejonach kr

Jakie elementy musi zawierać dokumentacja geodezyjno-kartograficzna?
Jak wysłać paczkę do Niemiec?
Makijaż permanentny brwi – jak zadbać o “nowe” brwi?

Niestabilna sytuacja gospodarcza w istotny sposób wpływa negatywnie na rynek nieruchomości. W Polsce jest on zróżnicowany w poszczególnych rejonach kraju. Oczywiście liczba i wartość transakcji są niższe od oczekiwań, jednak o całkowitym braku zainteresowania ze strony kupujących na anonse: Mieszkania Bydgoszcz nie może być mowy. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się małe mieszkania, które stanowią przejściowy etap mieszkaniowy, zarówno dla napływowych studentów jak też osób, które przyjeżdżają z mniejszych, okolicznych miejscowości do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego w poszukiwaniu pracy.

W ostatnich latach ceny mieszkań mocno poszły w górę, lecz pomimo to, transakcje zawierane są dosyć często. Od kilku lat oferowane są te same nieruchomości o różnym stopniu zaawansowania budowy: stany surowe, stany deweloperskie oraz duża liczba wykończonych mieszkań, które były już zamieszkałe. Cena tych ostatnich bywa szczególnie atrakcyjna, tym bardziej jeśli porównamy z nieruchomością stanie surowym o podobnych parametrach. Dla osób zainteresowanych kupnem na własne potrzeby mieszkaniowe lub jako lokata kapitału, łakomym kąskiem stają się nieruchomości, będące przedmiotem najczęściej porozwodowych, sądowych spraw o podział majątku. Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości powoduje, że większość przeciętnych domów oddanych do użytkowania oraz nakładów inwestycyjnych na działce budowlanej ( w przypadku domów nieoddanych do użytkowania ), poddawana jest wycenie przez biegłych, rzeczoznawców majątkowych. Ustalana przez nich cena rynkowa jest dzisiaj najczęściej znacznie niższa od ceny rzeczywistej, a tym bardziej odtworzeniowej. Dalsze postępowanie sądowe w przypadku braku gotowości jednego z rozwiedzionych małżonków do spłaty drugiego, prowadzi bezpośrednio do wystawienia nieruchomości na licytację. Informacje o licytacjach podawane są do publicznej wiadomości.