Jakie są zalety i wady powłoki ceramicznej?

HomeRóżneMotoryzacja

Jakie są zalety i wady powłoki ceramicznej?

Co to jest powłoka ceramiczna? Powłoka ceramiczna jest chemicznym roztworem polimerowym, który jest nakładany na zewnętrzną część pojazdu w celu oc

Jak udekorować kościół na ślub?
Jak nawinąć żyłkę na głowicę kosy spalinowej?
Społeczna odpowiedzialność biznesu a kwestia drukowania

Co to jest powłoka ceramiczna?

Powłoka ceramiczna jest chemicznym roztworem polimerowym, który jest nakładany na zewnętrzną część pojazdu w celu ochrony przed zewnętrznymi uszkodzeniami lakieru. Zazwyczaj nakładana ręcznie, łączy się z lakierem Twojego samochodu i tworzy dodatkową hydrofobową warstwę ochronną. Ze względu na to chemiczne wiązanie i tworzenie nowej warstwy, fabryczny lakier samochodu poostaje nietknięty. Podczas gdy wielu entuzjastów motoryzacji, a nawet detailerów uważa, że jest to alternatywa dla folii chroniącej lakier, powłoka ceramiczna jest w rzeczywistości alternatywą dla woskowania. Głównym założeniem jest zapobieganie pojawianiu się brudu, kurzu i plam na lakierze oraz niszczeniu lakieru bezbarwnego. Sprawdź: Powłoka ceramiczna Bydgoszcz

Powłoka ceramiczna, zwana również czasami powłoką nanoceramiczną, jest trwałym lub półtrwałym rozwiązaniem Twoich problemów, w zależności od powłoki i rodzaju użytego polimeru. Ze względu na swoje chemicznie nieodłączne właściwości, nie rozpada się w normalnych warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz lub lato.

Weźmy cokolwiek, co zawiera związki chemiczne, a otrzymamy odporne rozwiązanie. To samo dotyczy powłoki ceramicznej, która jest zarówno trwała, jak i łatwiejsza do czyszczenia po nałożeniu. Poza oczywistymi zaletami oto kilka innych powodów, dla których warto ją zastosować w swoim samochodzie:

  • ochrona przed szkodliwymi promieniami UV,
  • ochrona przed plamami chemicznymi,
  • hydrofobowość, łatwość czyszczenia,
  • idealny połysk.

Warto jednak wiedzieć, czego powłoka ceramiczna nie może zrobić. Każdy produkt na świecie ma wady. Powłoka ceramiczna nie chroni samochodu przed typowymi zagrożeniami: zarysowaniami, śladami zawirowań i odpryskami kamieni, ani przed plamami z wody. Korzystając z tego rozwiązania, nadal będziesz musiał regularnie myć swój samochód. Warstwa powłoki ceramicznej nie daje Twojemu samochodowi supermocy, aby sam się czyścił.