Różne

Jakie są zalety i wady powłoki ceramicznej?

0

Co to jest powłoka ceramiczna?

Powłoka ceramiczna jest chemicznym roztworem polimerowym, który jest nakładany na zewnętrzną część pojazdu w celu ochrony przed zewnętrznymi uszkodzeniami lakieru. Zazwyczaj nakładana ręcznie, łączy się z lakierem Twojego samochodu i tworzy dodatkową hydrofobową warstwę ochronną. Ze względu na to chemiczne wiązanie i tworzenie nowej warstwy, fabryczny lakier samochodu poostaje nietknięty. Podczas gdy wielu entuzjastów motoryzacji, a nawet detailerów uważa, że jest to alternatywa dla folii chroniącej lakier, powłoka ceramiczna jest w rzeczywistości alternatywą dla woskowania. Głównym założeniem jest zapobieganie pojawianiu się brudu, kurzu i plam na lakierze oraz niszczeniu lakieru bezbarwnego. Sprawdź: Powłoka ceramiczna Bydgoszcz

Powłoka ceramiczna, zwana również czasami powłoką nanoceramiczną, jest trwałym lub półtrwałym rozwiązaniem Twoich problemów, w zależności od powłoki i rodzaju użytego polimeru. Ze względu na swoje chemicznie nieodłączne właściwości, nie rozpada się w normalnych warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz lub lato.

Weźmy cokolwiek, co zawiera związki chemiczne, a otrzymamy odporne rozwiązanie. To samo dotyczy powłoki ceramicznej, która jest zarówno trwała, jak i łatwiejsza do czyszczenia po nałożeniu. Poza oczywistymi zaletami oto kilka innych powodów, dla których warto ją zastosować w swoim samochodzie:

  • ochrona przed szkodliwymi promieniami UV,
  • ochrona przed plamami chemicznymi,
  • hydrofobowość, łatwość czyszczenia,
  • idealny połysk.

Warto jednak wiedzieć, czego powłoka ceramiczna nie może zrobić. Każdy produkt na świecie ma wady. Powłoka ceramiczna nie chroni samochodu przed typowymi zagrożeniami: zarysowaniami, śladami zawirowań i odpryskami kamieni, ani przed plamami z wody. Korzystając z tego rozwiązania, nadal będziesz musiał regularnie myć swój samochód. Warstwa powłoki ceramicznej nie daje Twojemu samochodowi supermocy, aby sam się czyścił.

Jak nawinąć żyłkę na głowicę kosy spalinowej?

Previous article

Po co vinyasy w jodze?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Różne