RóżneUncategorizedZdrowie

Jak wybrać salon groomerski?

0

Wybór salonu groomerskiego to nie lada wyzywanie dla psiego opiekuna. Szczególnie wtedy, gdy ma być to nasza pierwsza wizyta w takim miejscu. Od Ciebie zależy czy będzie to Groomer Chełmno, czy innej miejscowości. Jednak nie każdy psi fryzjer spełni wszystkie oczekiwania, które mamy, dlatego warto zastanowić się chwilę przed wyborem odpowiedniego miejsca dla naszego pupila.

Wybór groomera

Fryzjer dla psów to profesja zyskująca popularność w ostatnich latach. Dzięki temu, mamy coraz większą dostępność do tego typu usług. Co za tym idzie – możemy częściej trafić na osoby, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Czym więc kierować się przy wyborze odpowiedniego groomera?
• Sprawdzaj opinie i rekomendacje. Możesz znaleźć je na stronie internetowej salonu groomerskiego lub na ich social mediach, czy forach internetowych.
• Sprawdź jakie certyfikaty posiada psi fryzjer. W Polsce każdy groomer powinien mieć certyfikat ukończenia kursu groomerskiego. Nie jest to jednak wymaganie prawne, dlatego warto kierować się tym kryterium w swoim wyborze, aby zapewnić psiakowi opiekę profesjonalisty.
• Czystość salonu to także istotna sprawa. Wybierz miejsce, w którym pracownicy dbają o swoje miejsce pracy czy akcesoria.
• Otwartość na rozmowę ze strony psiego fryzjera jest również ważna. Nie obawiaj się zadawać pytań o usługi, podejście do psiaka, sprzęt groomerski, czy metody dezynfekcji sprzętu. Profesjonalista z pasją z pewnością udzieli na nie wyczerpujących odpowiedzi.
Niektóre psie salony fryzjerskie pozwalają także na spotkanie zapoznawcze przed planowaną wizytą. Być może wybrany przez Ciebie salon groomerski też oferuje takie rozwiązanie. Warto dowiedzieć się wcześniej i jeżeli jest taka możliwość – wybrać się tam ze swoim czworonogiem

Gdzie szukać wyciszenia?

Previous article

Mit o szczepionce grypy

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Różne