Zdrowie

Gdzie szukać wyciszenia?

0

Choć wokół nas coraz więcej mówi się o samoświadomości i dbaniu o umysł w równej mierze, co o ciało, świat bezustannie pędzi do przodu, a my staramy się za nim nadążyć, żeby nie wypaść z obiegu. Takie podejście, nieco wymuszone przez rzeczywistość, w jakiej się obracamy, zdecydowanie nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie. Ostatnimi czasy, chaos w naszych głowach potęgują wydarzenia polityczne i epidemiologiczne, od których trudno się odciąć. Jak zatrzymać się chociaż na moment?

  • Przede wszystkim, zacznij od swojej głowy – spróbuj zamknąć drzwi, zgasić światło, przyjąć wygodną pozycję i wycisz się. Pozwól myślom płynąć swobodnie, ale do żadnej z nich nie przywiązuj większej uwagi. Niech przewijają się w Twojej głowie w swoim tempie, aż zaczną zwalniać. Daj sobie czas.
  • Zafunduj sobie masaż Bydgoszcz – możesz poprosić o to członka rodziny lub przyjaciela, albo wybrać się do profesjonalnego studia. W tym drugim miejscu, będzie na Ciebie czekała wykwalifikowana osoba i przytulna atmosfera: zapalone świece, przytłumione światło, piękne zapachy i cicha muzyka. Jeśli wolisz zostać w domu, spróbuj zorganizować podobne warunki, aby masaż cieszył Cię jak najbardziej.
  • Poruszaj się – możesz wybrać wersję dla twardzieli i zafundować sobie taki wycisk, że wszystkie myśli uciekną z Twojej głowy, kiedy skupisz się na wysiłku. Ale jeśli nie jesteś typem sportowca, wystarczy, że wykonasz kilka powtórzeń prostych rozciągających ćwiczeń. Pamiętaj, żeby skupić się na swoim ciele – prawidłowej postawie i oddechu. Kiedy skończysz, na pewno poczujesz się lepiej.
  • Zafunduj sobie chwilę przyjemności – czy znasz pojęcie „grzesznej przyjemności”? Pozbądź się poczucia winy i na jakiś czas zajmij się tym, co naprawdę lubisz. Możesz poczytać książkę, tańczyć, lub słuchać muzyki, albo zwinąć się pod kocem przy swoim ulubionym serialu. Obowiązki nie uciekną, a chwila relaksu pozwoli Ci powrócić do nich z nową energią i optymizmem.

O co chodzi z antybiotykami i trądzikiem?

Previous article

Jak wybrać salon groomerski?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zdrowie