HomeZdrowie

Dziecko z alergią – bezpieczeństwo w szkole

Dziecko, które cierpi na alergię, zawsze będzie wymagało w szkole więcej uwagi. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Co więc możemy zrobić, aby mogło on

Makijaż permanentny brwi – jak zadbać o “nowe” brwi?
Jakie są możliwości pełnej odbudowy jamy ustnej?
Jak zachować równowagę?

Dziecko, które cierpi na alergię, zawsze będzie wymagało w szkole więcej uwagi. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Co więc możemy zrobić, aby mogło ono czuć się znacznie bezpieczniej i komfortowo? Tak naprawdę wszystko od nas zależy. Jeśli sami zadbamy o kilka podstawowych kwestii, nie powinniśmy się obawiać, że naszemu dziecku stanie się coś złego.

Przede wszystkim (jeśli dziecko cierpi na alergię pokarmową) omów, kto zapewnia w szkole posiłki, gdzie jedzą dzieci i czy są nadzorowane. Jeśli na przykład Twoje dziecko ma alergię na orzechy, czy szkoła będzie w stanie zapewnić, że akurat Twoje dziecko tego produktu w jakimkolwiek daniu nie spotka. Możesz stworzyć w specjalną strefę “wolną od orzechów”, powiesić specjalny plakat oraz informacje dotyczącej ogólnej świadomości alergii. Upewnij się, że po każdym posiłku stoły są wycierane, a nauczyciele nadzorują mycie rąk uczniów. Jak informuje Alergolog Bydgoszcz, te kwestie są niezwykle ważne.

Uważaj na potencjalne czynniki wywołujące alergię w mydłach, farbach do twarzy, materiałach artystycznych i rzemieślniczych, które mogą być używane podczas lekcji.

Upewnij się, że istnieje system, dzięki któremu każdy pracownik tymczasowy zostanie poinformowany o alergiach Twojego dziecka. Umieszczenie laminowanego planu opieki w nagłych wypadkach na biurku lub w klasie może być świetnym sposobem na przekazywanie tego typu informacji (nawet nauczyciel tymczasowy będzie odpowiednio poinformowany).

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0