Edukacja

Autonomiczne samochody

0

Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy stają się coraz bardziej powszechne w nowoczesnych samochodach. ADAS lub zaawansowany system wspomagania kierowcy to wspólne określenie różnych ulepszeń technologicznych obecnych w wielu nowoczesnych pojazdach. Technologie te mają na celu zwiększenie i poprawę zarówno bezpieczeństwa kierowcy, jak i pojazdu. Każde postępy w ADAS zbliżają nas coraz bardziej do w pełni autonomicznych samochodów.

W miarę, jak coraz więcej producentów samochodów przygotowuje się na przyszłość autonomicznej jazdy, technologie, które ostatecznie staną się podstawą tych systemów, są już opracowywane. Jeśli posiadasz nowoczesny samochód, istnieje duża szansa, że ​​Twój samochód ma już autonomiczne technologie jazdy, takie jak hamowanie przeciwdziałające kolizjom, ostrzeżenie o zjechaniu z pasa, ostrzeżenie o martwym polu lub asystent utrzymania pasa. Technologie te, często spotykane, są kluczowym krokiem naprzód w kierunku samochodów całkowicie pozbawionych kierowców.

W ciągu ostatnich lat technologia związana z samochodami autonomicznymi rozwijała się w niezwykłym tempie. Zarówno częściowo autonomiczne, jak i całkowicie pozbawione kierowców samochody są obecnie testowane przez szereg różnych zainteresowanych firm. Jednymi z pierwszych, którzy bawili się samochodami bez kierowcy, były duże firmy technologiczne. Już w 2009 roku Google testowało samochody samobieżne, a nawet jeździło nimi po drogach publicznych. Uber przyjrzał się również autonomicznym samochodom i poczynił poważne kroki w tym kierunku. Ostatnio tradycyjni producenci samochodów zintensyfikowali wysiłki w celu nadrobienia zaległości. Mercedes także włączył się do gry i nakreślił pięcioletni plan wprowadzenia autonomicznego, jeśli nie całkowicie pozbawionego kierowcy samochodu.

Nauka języka japońskiego

Previous article

Dowiedz się czym jest marketing medyczny

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.