Zdrowie

Alergia i odczulanie

0

Alergia nie bez powodu jest nazwana chorobą cywilizacyjną XXI wieku, gdyż cierpi na nią praktycznie co druga osoba. Czy dla milionów alergików jest jakaś szansa na normalne życie? Tak, tym sposobem jest odczulanie. Odczulanie jest to najskuteczniejsza dotąd metoda walki nie tyle z objawami, ale z skutkami alergii.

W metodzie tej alergeny zwalcza się alergenami. Wcześniej wykonywane są testy, aby móc w odpowiedni sposób dopasować terapię. Najpopularniejszym testem jest test skórny – na przedramię lub plecy aplikuje się alergen. Dalej są testy alergiczne z krwi, czyli tradycyjne pobranie krwi oraz testy prowokacyjne – alergen podaje się doustnie lub donosowo. I jak wskazują liczne badania jest to sposób bardzo skuteczny i co ważne, wbrew rożnym obawom, odczulenie nie powoduje skutków ubocznych. Sam proces odczulania polega n tym, że do organizmu dostarczane są w co raz większych dawkach alergeny, a organizm ma za zadanie zwalczenie ich. Wszystko to, cały proces odczulania odbywa się pod ścisłą kontrolą specjalisty jakim jest alergolog Bydgoszcz.

Organizm w czasie odczulania przyzwyczaja się do obecności danej substancji wywołującej alergię i przestaje traktować ją jako ciało obce. Sam proces odczulania składa się z dwóch etapów. Pierwszym etapem jest leczenie wstępne. Czas ten obejmuje okres przyjmowania alergenu do momentu gdy jest już dobrze przyswajalny przez organizm. Etap drugi to okres podtrzymujący, który trwa od trzech do pięciu lat i ma za zadanie utrwalenie efektów leczniczych w walce z alergią, która jest trudnym przeciwnikiem.

Wyciągarki budowlane

Previous article

Oferty nieruchomości

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Zdrowie