Nieruchomości

Akademiki a wynajem mieszkania

0

Nie jest łatwo znaleźć miejsce w akademiku w Bydgoszczy, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że studiuje tu coraz więcej osób – również zagranicznych. W ubiegłym roku na trzech największych bydgoskich uczelniach  studiowało kilkanaście tysięcy osób. Tylko co ósmy z nich mógł liczyć na nocleg w domu studenckim. 12% bydgoskich studentów mieszka w akademikach, a aż 46% studentów wynajmuje mieszkania podczas studiów w Bydgoszczy samodzielnie lub w grupach.

Przyznanie miejsca w akademiku wpływa przede wszystkim na zamożność studenta (większe szanse mają osoby o niskich miesięcznych dochodach i złej sytuacji materialnej w najbliższej rodzinie), a odległość między miejscem zamieszkania a uczelnią (im dalej tym lepiej) przyczynia się do uzyskania miejsca w akademiku. Mieszkanie w akademiku jest najczęściej interesujące dla studentów pierwszego roku, którzy nie znają jeszcze swoich kolegów z uczelni iz którymi chcieliby samodzielnie wynająć lokal. Później, zwłaszcza gdy rozpoczynają pracę, zazwyczaj mogą zapłacić nieco wyższy czynsz i przenieść się ze znajomymi do mieszkania Bydgoszcz.

Balonowy Cud nad Wisłą i spektakl multimedialny „1920. Wdzięczni Bohaterom” będą towarzyszył obchodom 100-lecia Bitwy Warszawskiej.

Previous article

Dowiedz się więcej na temat samej medycyny pracy

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.