HomeZdrowie

3 zabiegi oczyszczania skóry twarzy, których musisz spróbować

Bardzo często słyszy się o nowym zabiegu na twarz. Przy wszystkich modnych twarzach celebrytów i rutynowych zabiegach pielęgnacyjnych, trudno jest nad

Jak poprawić odporność organizmu?
Alergia i odczulanie
Najlepsze suplementy diety

Bardzo często słyszy się o nowym zabiegu na twarz. Przy wszystkich modnych twarzach celebrytów i rutynowych zabiegach pielęgnacyjnych, trudno jest nadążyć i zdecydować się na zabieg, który jest odpowiedni dla Ciebie. Dlatego właśnie przygotowaliśmy poniżej 3 zabiegi oczyszczające skórę twarzy, które wydały nam się najbardziej skuteczne.

 

Wszystko zaczęło się od wampirzej twarzy, maseczki ze światłem LED, niechirurgicznego liftingu twarzy… Rzecz w tym, że niektóre z tych zabiegów są opatentowane, a niektóre to tylko pochodne kilku zabiegów. Jednak w większości przypadków, zabiegi na twarz są połączeniem różnych technik i zabiegów w celu osiągnięcia określonego rezultatu, takiego jak rozjaśnienie lub wygładzenie skóry.

 

Salony kosmetyczne i spa wolą nazywać te zabiegi na swój sposób, co często staje się mylące. Ale tak naprawdę chodzi tu o budowanie marki i marketing. Być może szukałaś informacji o zabiegach na twarz, np. O zabiegu oczyszczania wodorowego, wpisując w wyszukiwarkę frazę: “oczyszczanie wodorowe Sosnowiec”, jednak nie znalazłaś tam zachęcających Cię informacji. Jeśli tak, to nie obawiaj się, artykuł ten będzie zawierał nie tylko informacje na temat oczyszczania wodorowego, ale również zostaną tu poruszane kwestie dwóch innych zabiegów, które są równie skuteczne jak oczyszczanie wodorowe.

 

Klasyczny zabieg na twarz

Znany również jako europejski, klasyczny zabieg jest najbardziej podstawowym rodzajem zabiegu na twarz. Klasyczny zabieg obejmuje parowanie, złuszczanie, ekstrakcje, masowanie, może niektóre maski, a następnie stosowanie serum i kremów nawilżających.

 

Klasyczny zabieg na twarz można stosować jako dodatek do rutynowej pielęgnacji skóry. Można też skorzystać z niego zawsze wtedy, gdy ma się ochotę rozpieścić swoją skórę. Klasyczny zabieg na twarz jest dobry do utrzymania zdrowej skóry, jak również do rozwiązywania konkretnych problemów skórnych, takich jak redukcja trądziku. Świetnie nadaje się jako połączenie z oczyszczaniem wodorowym, co pozwala na wzmocnienie i wydłużenie efektów obu zabiegów.

 

Korzyści płynące z klasycznego zabiegu na twarz to utrzymanie czystej, oczyszczonej i rozświetlonej skóry. Głęboko oczyszcza twarz, odblokowuje pory, wyrównuje koloryt skóry i daje bardziej promienną cerę.

 

Oczyszczanie wodorowe

Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzenie w głębsze warstwy skóry cząsteczek wodoru, który niweluje szkodliwe rodniki, a wprowadzany jest za pomocą strumienia wody pod zwiększonym ciśnieniem. Oczyszczanie wodorowe poprzez pozbywanie się rodników pozwala na spowolnienie starzenia się skóry, przez co zachowuje ona swoje młodzieńcze właściwości na dłużej.

 

Oprócz tego oczyszczanie wodorowe często jest łączone z zabiegiem polegającym na traktowaniu twarzy mikroprądami, co stymuluje skórę do zwiększonej regeneracji kolagenu i elastyny –  co z kolei prowadzi do wzmocnienia młodzieńczych właściwości skóry.

 

Zabieg oczyszczania wodorowego polecany jest dla każdego – osoby w dowolny wieku i o dowolnej płci z pewnością skorzystają na terapii wodorowej. Oprócz tego oczyszczanie wodorowe zalecane jest dla wielu rodzajów skóry, takich jak:

 

  • Skóra sucha;
  • Skóra odwodniona
  • Skóra zmęczona;
  • Skóra naczynkowa;
  • Skóra tłusta;
  • Skóra zanieczyszczona.

 

Masaż limfatyczny twarzy

Masaż limfatyczny twarzy (drenaż limfatyczny) jest zwykle częścią innych zabiegów, takich jak klasyczny zabieg do twarzy. Masaż limfatyczny twarzy oprócz tego, że daje super relaksujące doświadczenie, zmniejsza opuchliznę i napięcie wokół twarzy i szyi.

 

Reklama: Botoks Sosnowiec

 

Polega on na masowaniu określonych miejsc na twarzy i szyi w celu zmniejszenia napięcia i blokady. Masaż limfatyczny może dać Ci zdrowszą cerę poprzez zwiększenie krążenia. Pomaga również usunąć zatrzymaną wodę i toksyny.