Zdrowie

Co powinniśmy wiedzieć idąc na badania medycyny pracy?

Każdy kto podejmuje pracę na etacie, jest zobowiązany do wykonania badań profilaktycznych, którymi zajmuje się lekarz medycyny pracy. Do wielu stanowisk wymagane są różne badania ze względu na czynniki szkodliwe w danym środowisku (hałas, substancje chemiczne, obciążenie wzroku, praca wysokościowa, praca jako kierowca itd.).

Lekarz medycyny pracy wydaje orzeczenie o tym czy osoba może wykonywać pracę na danym stanowisku. Wychodzi więc na to, że również lekarz ma ogromny wpływ na to czy zostaniemy zatrudnieni na konkretnym stanowisku. Podczas wizyty lekarz zazwyczaj wymaga od nas podstawowych badań wstępnych, czyli badanie słuchu, wzroku oraz morfologia. Z wynikami udajemy się do lekarza medycyny pracy, który musi z nami przeprowadzić również wywiad o ogólnym stanie zdrowia, historii chorób oraz nałogach.

Jeśli lekarz stwierdzi, że nasze zdrowie może wpływać na wykonywaną pracę, zleci nam przeprowadzenie specjalistycznych badań. Jest to konieczne, aby sprawdzić czy ów praca negatywnie nie wpłynie na nasze zdrowie.

Należy pamiętać, że podczas rozmowy z lekarzem powinniśmy być szczerzy i nie ukrywać prawdziwych informacji o stanie naszego zdrowia. Zatajenie jakieś choroby może istotnie wpłynąć na nasze zdrowie oraz wydajność w pracy.

Wszelkie badania tego typu przeprowadza Medycyna pracy prywatnie Bydgoszcz. Na badania można umówić się telefonicznie, osobiście oraz drogą elektroniczną.

Koniecznie należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości, skierowania na badania oraz wyników badań – jeśli takie posiadamy. Jest to niezbędne di otrzymania zaświadczenia o zdolności do pracy.

Komentarze z Facebooka

Facebook